Bohdan Urbankowski odznaczony

Dziś w ogrodach Belwederu w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej RP  uhonorowano działaczy opozycji niepodległościowej orderami i medalami państwowymi. W imieniu Prezydenta wręczył je Jan Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. W gronie odznaczonych był m.in. Bohdan Urbankowski, który otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Bohdan Urbankowski to polski poeta, dramaturg, eseista oraz publicysta, laureat wielu nagród i wyróżnień, posiadający w swoim dorobku ponad 50 publikacji. Urbankowski jest autorem takich książek jak Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg, Krew nie wysycha nigdy, Adam Mickiewicz. Tajemnice wiary, miłości i śmierci, Czerwona msza, czyli uśmiech Stalina czy Ścieżka nad drogami. Fraktale.

Bohdan Urbankowski urodził się 19 maja 1943 roku w Warszawie, lecz wychował się w Bytomiu. Już jako licealista zainteresował się literaturą – zorganizował w szkole „Klub Artystów Anarchistów”. Po maturze wrócił do stolicy, gdzie studiował polonistykę oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Wyższą edukację skończył z dyplomem doktora nauk humanistycznych – jego praca doktorska zatytułowana Dostojewski – dramat humanizmów doczekała się dwóch wydań.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.