Motoryzacja ponad wszystko


Czym tak właściwie jest powłoka ceramiczna?

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się zabezpieczanie lakieru swojego samochodu przed różnymi uszkodzeniami albo też zabrudzeniami. Jest to rzeczywiście pomocny zabieg, gdyż dzięki niemu samochód nie dość, że na dłużej pozostaje czysty, to również z tego powodu, znacznie lepiej się on prezentuje. W jaki sposób działa ceramiczna powłoka i co warto o niej wiedzieć?


Zastanawiając się, czym tak właściwie jest powłoka ceramiczna na samochód, należy wiedzieć, iż jest to preparat, powstający tak naprawdę przy użyciu nanotechnologii, który ma za zadanie związać się z lakierem samochodowym, przez co na samochodzie powstaje specjalna ochronna warstwa o grubości zaledwie kilku mikronów. To dzięki niej lakier staje się znacznie bardziej odporny na zabrudzenia, czy także różne uszkodzenia. Warto wiedzieć, iż w nowych modelach samochodów sam lakier samochodowy jest dość twardy i przez to mniej odporny na uszkodzenia wywołane na przykład czynnikami atmosferycznymi. Jest tak, ponieważ zgodnie z przepisami unijnymi, które dotyczą ochrony środowiska, nie można już używać lakierów z ołowiem czy toluenem, a więc wykorzystuje się dziś do malowania pojazdów lakiery wodne, które są właśnie znacznie bardziej twarde.

Czy warto zdecydować się na powłokę ceramiczną?

Tak jak już wyżej wspomniano, zadaniem powłoki ceramicznej jest zabezpieczanie warstwy lakieru na naszym samochodzie przed różnymi zabrudzeniami czy też przed uszkodzeniami, wywoływanymi przez czynniki zewnętrzne. Warto jednak wspomnieć o tym, iż taka ceramika działa na różne sposoby, przez co tak naprawdę bardzo intensywnie chroni ona lakier. Otóż przede wszystkim warte uwagi są tak zwane właściwości hydrofobowe, dzięki którym zanieczyszczenia nie przylegają do lakieru, a woda, zamiast na nim osiadać, całkowicie spływa po karoserii. Co więcej, powłoka ceramiczna zapewnia również zabezpieczenie przed korozją, w związku z czym lakier jest znacznie trwalszy na dłużej. Jeżeli z kolei chodzi o wytrzymałość samej powłoki ceramicznej, przy odpowiednim dbaniu o nią, może wytrzymać nawet do 10 lat. http://pekniecie.pl/


   •        

  •  


     Nasze zalety


Naprawa w domu klienta


Tanie części


Napawa w 1 dzień


Dojazd w 30 min


Doświadczenie 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej