Gręboszów: Marek Mosio z Nagrodą im. Witolda Hulewicza

6 grudnia, w Sali Gminnego Centrum Kultury w Gręboszowie, podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy wręczono Nagrodę im. Witolda Hulewicza panu Markowi Mosio – przewodniczącemu Radu Gminy i organizatorowi Rajdu im. mjr. Henryka Sucharskiego z Grębosza na Westerplatte.

Nagrodę przewodniczącemu Markowi Mosio, który nie mógł uczestniczyć w tegorocznej Gali Nagrody w Domu Literatury w Warszawie, wręczył w Gręboszowie poseł RP Stanisław Bukowiec. Nagroda została przyznana za obronę dobrego imienia mjr. Henryka Sucharskiego i żołnierzy Westerplatte.

Tradycyjnie Uroczysta Sesja Rady Gminy była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych – złotych medali „Za długoletnią służbę”, które w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec w asyście wójta Gminy Gręboszów Krzysztofa Gila.

W Sesji udział wzięli posłowie na Sejm RP: Wiesław Krajewski, Stanisław Bukowiec i Piotr Sak. Wójt Gminy Krzysztof Gil oraz przewodniczący Rady Marek Mosio wręczyli nowo wybranym parlamentarzystom pamiątkowe grawery gratulacyjne jednocześnie życząc dalszej owocnej współpracy.

isb, greboszow.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.