Nagrody im. Witolda Hulewicza – 21

W ramach projektu Witold Hulewicz on-line prezentujemy laureatów 21. edycji Nagród im. Witolda Hulewicza. Uroczysta gala odbyła się w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu w listopadzie 2016 roku.

Oczko w oczku

21. edycja Nagród im. Witolda Hulewicza w warszawskim Domu Literatury 23 listopada 2016 roku „przyniosła” 21. laureatów, wyłonionych spośród 247. kandydatów. Czyli „oczko” w „oczku”.

Nagrody cieszą się wyjątkową sławą, dają obszerną i pogłębioną wiedzę o współczesnej polskiej kulturze, także poza centralnymi jej ośrodkami i rodzajami, niejako rozszerzając  pojemność tego pojęcia, od zainicjowania w Polsce uprawy borówki amerykańskiej, aż po różnego rodzaju animacje kulturalne i dziedziny wspomagające kulturę i sztukę, jak konserwacja zabytków czy zawód radiowego dźwiękowca. A poza tym jeszcze i dlatego, że z niewiadomych powodów uroczystości przyznania tych nagród są od 21 lat notorycznie pomijane przez media. Mimo że w tychże mediach pracuje przecież lub udziela się niemała liczba laureatów Nagrody…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura w sieci, Witold Hulewicz on-line i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.