Anny German jakiej nie znacie!

Dlaczego o tym piszę i wspominam? Bo koncert był urzekający. Wzięli w nim udział artyści wyjątkowi. Pianista i wieloletni partner muzyczny i estradowy Anny German – Andrzej Płonczyński, legenda wśród akompaniatorów, który grał i akompaniował niemal wszystkim największym gwiazdom polskiej sceny i estrady. Byli wśród nich tacy artyści jak: Irena Santor, Jerzy Połomski, Halina Kunicka, Sława Przybylska, Wojciech Młynarski, Mieczysław Fogg, Rena Rolska i wielu innym. Ale zasłynął współpracą z Anną German i Bernardem Ładyszem.

Annie German towarzyszył od chwili jej powrotu na estradę po tragicznym wypadku, do jej ostatnich koncertów. Był współautorem jej sukcesów podczas koncertów w Paryskiej Olimpii, gdzie za jego radą German zdecydowała się śpiewać pieśni neapolitańskie i odniosła oszałamiający sukces. Drugim i wieloletnim artystą z którym pianista współpracował, to legenda i ikona polskiej wokalistyki Bernard Ładysz. Ich wspólny dorobek to setki koncertów i unikatowe wydanie albumu płytowego pt. „A To Polska Właśnie”, który do dziś bije rekordy popularności. 

Podczas wspomnianego koncertu 25 sierpnia obok Andrzeja Pinczyńskiego wystąpiła w koncercie sopranistka Natalia Kovalenko. Śmiało można powiedzieć godna następczyni Anny German, artystka o wyjątkowej wrażliwości muzycznej i duszy. Nie przypadkiem wybrał ją właśnie Andrzej Płonczyński do koncertów o German. Jak sam napisał, „poprosił Natalię do cyklów koncertów poświęconych Annie German, za jej wyjątkową interpretację, wrażliwość i kunszt artystyczny”.

Ale co ja będę opisywał koncert – trzeba go posłuchać. Koncert o którym wspominam został zarejestrowany i dzięki uprzejmości Prezesa Radia dla Ciebie Pana Tadeusza Deszkiewicza jest dostępny na kale YouTube. Polecam!

Aleksander Czajkowski-Ładysz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.